Вітаю Вас Гість | RSS

НООКРАТІЯ - ВЛАДА РОЗУМУ

Вівторок, 28.05.2024, 09:37
Прочитайте спочатку: Ноократія

http://uk.wikipedia.org/wiki/Нація

Нація - людська спільнота, усі представники якої свідомо творять спільну державу. 
 
Люди можуть бути родичами, але не належати до однієї нації. Люди можуть працювати на одному підприємстві, але їхня історична доля буде різною. Люди можуть жити у одному місті - й бути представниками різних націй. Люди можуть бути громадянами однієї держави - й бути представниками різних націй. Люди можуть бути представниками однієї нації й мати громадянство різних держав. Й це ані для згаданих груп, ані для націй не має однозначно негативного чи однозначно позитивного значення.
 
Чи може панувати ноократія всередині нації? Вочевидь - може, якщо енергетична стратегія нації відповідає вимогам переходу до ноосфери. У зворотньому випадку нація не зможе подовжити свою унікальну історичну долю й зникне під час переходу людства до ноосфери.
 
Національна енергетична стратегія - поняття, пов'язане з другим біогеохімічним законом й правилом Шварца: нації утворюються, коли це потрібно для розвитку ноосфери, й знищуюються, коли вони цьому процесові скоріше перешкоджають, ніж допомогають.
 
Ноократи повинні бути адекватними у сприйнятті історичної долі своїх націй. Це особливо трагічно виглядає на тлі того, що кожна нація повинна до останнього відстоювати право на існування унікальної стратегії виживання: жодна стратегія не може вважатись неправильною доти, поки існує нація, яка її сповідує. Інше питання - ноократи мають її до останнього вдосконалювати. Працювати з колективними рефлексами, підтримувати на належному рівні колективне мислення.
 
Для того, щоб напрацьовувати вдосконалення до стратегій, ноократи мають утворювати самостійну підсистему, яка буде з одного боку повністю враховувати умови діючої стратегії, а з іншої - передбачати у собі механізми впровадження нових елементів у неї. Такою підсистемою може й повинна бути національна ноократична партія, яка несе у собі як зміст "частина нації", так й зміст "частина глобальної ноократії".
 
Підводячи риску під обговоренням поняття "нація" зауважимо останнє. Історична доля нації в глибинній суті і є її енергетичною стратегією. Спосіб збереження та використання знань про усе, що було, є та буде. Спільність історичної долі представників однієї нації - достатньо очевидна, хоча й не доведена остаточно істина. Зрозуміло в цілому, що енергетика нації - достатньо цілісна система, й ніяких "дірок" вона не допускає. Зайві елементи відкидаються, агресорам надається відсіч до останнього. Інколи навіть коли опір здається абсурдним - він триває доти, поки не вичерпується уся енергія. Примиритись з цим, чи якось розрішити питання - залежить від досліжень, які ноократам прийдеться провадити в майбутньому. А зараз нам залишається лише усвідомлювати те, що має місце у реальності. Як би хтось не намагався запропонувати якусь іншу модель реальності - нації у ній були, є й залишатимуться у озорому майбутньому. Хто від цього відхрещується - приречений на провал у своїх починаннях.
 
Будь-які намагання відразу будувати загальнолюдську ноократію несуть в собі елемент нерозумності хоча б в силу того, що вони генеруватимуть логічний спротив націоналістів. Відтак - лише вкладаючи ноократичний зміст у національні ідеї, можна привести людство до порозуміння перед переходом у ноосферу. Й ноократичним партіям належить не лише напрацювати еталонне спілкування всередині своїх нації, а й відпрацювати сигнальну систему для усього людства, для чого у них мають бути утворені відповідні підрозділи та механізми.
 
Націоналісти ж мають у свою чергу зрозуміти: кожна нація генерує стратегію виживання, яка має глобальне значення. Можна прагнути ізоляції від решти націй, але не від окремих людей чи їхніх груп, готових прийняти нову національну стратегію. Нація, яка не може адаптувати чужинців до своїх правил, має усі підстави сумніватись у своїй готовності переходити до ноосфери. Остаточне ж розуміння цього залежить від людей, які пояснять своїм націям, що це за перехід й чому є усі підстави вважати його неминучим.

Читайте далі: Партія